İsrail’e destek veren ünlü oyuncuya metro istasyonunda büyük şok

42 yaşındaki Amerikalı stand-up komedyeni ve oyuncu Amy Schumer, hamileymiş gibi davranan bir kadını konu alan komedi filmi “Kinda Pregnant” için Brooklyn sokaklarında çekim yapıyordu.

Çekimde, Schumer metro istasyonundan bir telefon görüşmesine cevap verirken çıktı ve bir yabancının kaldırımdan ona bağırmasıyla sözü kesildi: “S****r git Amy Schumer! Sen bir Siyonistsin! Soykırımı seviyorsun!”

Duyduğu sözler karşısında etkilenmeyen Schumer, çalışmaya devam ederek sahneyi tamamladı.

Olaydan birkaç gün sonra açıklama yapan Schumer, olay ile ilgili “Kalp atışlarımı bile artırmadı” dedi.

Amy Schumer, Orta Doğu’ya ilişkin mevcut söylemin kendisine tek taraflı geldiğini ve bunu değiştirmek istediğini ifade ediyor.

“Odak noktası çok keskin bir şekilde Yahudi halkına odaklanıyor ama Hamas’a değil” diyen Schumer, “Çok garip. Bu yüzden insanlara Noa Tishby’nin yazdığı ‘İsrail: Dünyanın En Yanlış Anlaşılan Ülkesine İlişkin Basit Bir Kılavuz’ adlı kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Yahudiler her şeyi yazdılar.” ifadelerini kullandı.

7 Ekim saldırılarından bu yana Schumer, Filistinlileri Hamas’la özdeşleştirdiğini düşündüğü sosyal medya paylaşımları nedeniyle tepki görüyor.

Ayrıca İsrail’in var olma hakkına sahip olduğunu söylediği bir videoyu paylaştığı için de eleştirilen Schumer, “Netanyahu’nun yaptığı hiçbir şeye katılmıyorum, tanıdığım İsrailliler de aynı fikirde değil. Elbette Gazze’de olup bitenler mide bulandırıcı, dehşet verici ve akla hayale sığmaz. Ve Yahudi doğdukları için kimseden nefret etmenin doğru olduğunu düşünmüyorum.” şeklinde konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x