Baldur’s Gate 3, 2025 Başında iPad Pro İçin Gelebilir

Ödüllere doymayan Baldur’s Gate 3 oyununun 2025 yılının başlarında iPad Pro tabletlere geleceğine dair bir iddia ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max ve bazı iPad modelleri için çeşitli AAA oyunları geleceği açıklanmıştı. Şimdiye kadar bu söz tutuldu ve Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake, Death Stranding App Store’da yerini alırken Assassin’s Creed Mirage da çok yakında oyuncularla buluşacak.

Larian Studios imzası taşıyan oyunun ilk kez 2025 yılında iPad Pro’ya gelebiliceğine dair iddia ise X platformundaki Dame Tech tarafından ortaya atıldı. Hatta oyunun iOS için gelebileceği de iddialardan. Yani oyunun iPhone 15 Pro ile iPhone 15 Pro Max ve sonraki modellere gelme ihtimali de var.

Apple’ın oyunu piyasaya sürme stratejisi tabii ki oyunun ciddi anlamda popüler olmasıyla ilgili. Baldur’s Gate 3, geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürülmesine rağmen aktif bir oyuncu tabanına sahip olmaya devam ediyor. Şirket, oyunu mobil cihazlarına getirerek bu oyuncuların büyük bir kısmını etkili bir şekilde platformuna taşıyıp iPad Pro ve iPhone satışlarını artırabilir. Yine de bunun şimdilik söylentiden öteye geçmediğini unutmamak gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x