Otomobil Devinden Flaş Karar Geldi! 340 Bin Aracını Geri Topluyor

FCA US (Stellantis) otomobil üreticisi, yaklaşık 340 bin Jeep Grand Cherokee modelini geri çağırmaya karar verdi. Bu geri çağırma, aracın kontrolünü tehlikeye atabilecek bir direksiyon simidi parçasındaki kusur nedeniyle yapıldı.

FCA ABD’den yapılan açıklamaya göre, bir müşteri yorumunun rutin incelemesinden yola çıkıldı. 2021-2023 Jeep Grand Cherokee ve Jeep Grand Cherokee L modellerinin kusurlu bir kelepçe cıvatası ile donatıldığı fark edildi.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından yapılan geri çağırma bildirimine göre, bu hatanın sonucunda direksiyon simidinin bükülmesine yol açarak araç kontrolünün kaybedilmesine sebep olabilir.

Üretici, “FCA US bu kusurla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma raporu almadığını” belirterek, “Sürücüler tümseklerden geçerken anormal bir ses veya titreşim fark edebileceğine” dikkat çekti. ABD’de satılan 338,238 aracın sahipleri, bayilere kusurlu cıvatayı değiştirmek için çağrıldı. Stellantis Group, Ocak 2021’de Fransız otomobil üreticisi Peugeot-Citroën (PSA) ve İtalyan-Amerikan otomobil üreticisi Fiat Chrysler’in (FCA) birleşmesi sonucunda kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x